Cukrová vata 1

 


Cukrová vata 2

 

 Cukrová vata 3

 

Cukrová vata 4CUKROVÁ VATA

sladké pokušenie

História: Cukrová vata je stará viac ako päťsto rokov a pochádza z Talianska. Bola dobrotou iba pre "vybrané jazýčky" a mohli si na nej pomaškrtiť len ľudia z vyššej spoločnosti. Vynálezcovia Johon Warton a William Morrison v roku 1897 skonštruovali prvý stroj na výrobu cukrovej vaty dostupný bežným ľuďom, čo znamenalo prelom v jej konzumácii. Od tejto doby sa s cukrovou vatou stretávame ako očarujúcim zážitkom pri rôznych príležitostiach, ako sú hodové slávnosti, jarmoky, výročia alebo dni otvorených dverí vo firmách, výstavy a iné.

Ako sa vyrába: Je to vďaka tomu, že cukor sa po zahriatí roztopí na tekutinu. My to robíme tak, že cukor dochutený a zafarbený prísadami najvyššej kvality /dovážanými priamo z USA/ roztopíme pri teplote asi 200ºC v profesionálnom stroji na cukrovú vatu, ktorý sa točí veľkou rýchlosťou. Po stranách točiacej sa časti stroja sú malé otvory, cez ktoré táto sladká tekutina vďaka odstredivej sile vyletuje do priestoru výrobníka, kde sa na vzduchu ochladí a vznikne vatové vlákno, ktoré je veľmi jemné a chutné.

Prečo je výnimočná: Čaro cukrovej vaty je v tom, že ju človek nemá každý deň a preto si ju môže raz za čas úplne vychutnať. Je to super, keď sa vám nádherne roztopí na jazyku a vy máte ten úžasný pocit, ktorý sa musí jednoducho iba zažiť. Navyše vata, ktorú vyrábame my, je špeciálna tým, že má vyššiu odolnosť voči vlhkosti a kvôli tomu sa nelepí tak rýchlo ako sú ľudia bežne zvyknutí.

Vyrábame cukrovú vatu:

Jahodová, Čerešňová, Malinová - Červená

Citrónová, Banánová - Žltá

Černicová - Modrá

Jablková - Zelená

Pomarančová - Oranžová

Pre zákazníkov ponúkame možnosť balenej cukrovej vaty vo vrecúšku, ktorú si môžu zobrať domov a vydrží im až týždeň, pokiaľ igelitové vrecko nerozbalia.

Diétny efekt: Veľká porcia cukrovej vaty má iba 55 kalórií.