Cukrová vata 1

 


Cukrová vata 2

 

 Cukrová vata 3

 

Cukrová vata 4CUKROVÁ VATA

sladké pokušení

Historie: Cukrová vata je stará víc než 500 let. Původ má cukrová vata v Itálii, kde byla pamlskem jen pro "vybrané jazýčky", takže si na ní mohli pochutnat jen lidé z vyšší společnosti. Až roku 1897 vynálezcové Johon Warton a William Morrison sestrojili první stroj na výrobu cukrové vaty, který byl dostupný běžným lidem. To byl průlom v její konzumaci. Od této chvíle se s cukrovou vatou setkáváme při různých příležitostech. Příkladem jsou posvícení, poutě, výročí nebo dny otevřených dveří ve firmách, výstavy, veletrhy a pod.

Výroba: Cukr, ochucený a zabarvený přísadami nejvyšší kvality (dovoz přímo z USA) se roztopí ve stroji na cukrovou vatu při teplotě cca 200°C. Vznikne tekutina, která díky odstředivé síle vyletuje, malými otvory po stranách rychle se točíciho stroje, do prostoru výrobníka, kde je vzduchem ochlazována. Tímto procesem vzniká vatové vlákno, které je velmi jemné a chutné.

Výjimečnost: Kouzlo cukrové vaty spočíva v tom, že si ji člověk nedopřeje každý den. To je důvod, proč si ji může jednou za čas plně vychutnat.
Už jste zažili ten lahodný pocit, když se vám cukrová vata rozpustí na jazyku? Ten pocit se jen těžko dá popsat, ten se musí jednoduše zažít!
Cukrová vata, kterou vyrábíme my, je speciální tím, že má vyšší odolnost vůči vlhkosti. To je důvod, proč se nelepí tak rychle, jak jsou lidé běžně zvyklí.

Vyrábíme cukrovou vatu:

Jahodová, Třešňová, Malinová - Červená

Citrónová, Banánová - Žlutá

Ostružinová - Modrá

Jablková - Zelená

Pomerančová - Oranžová

Našim zákazníkům nabízíme také možnost koupit si cukrovou vatu balenou v pytlíku, kterou si mohou vzít sebou domů. Takto balená cukrová vata jim vydrží až týden, pokud igelitový sáček nerozbalí.

Dietní efekt: Velká porce cukrové vaty má pouze 55 kalorií.