Popcorn 1

 


Popcorn 2

 

 Popcorn 3

 

Popcorn 4POPCORN

celozrnná pochúťka, ktorá nasýti a pobaví

História: Popcorn je starý viac ako 5000 rokov a pochádza z Ameriky. Pukancová kukurica bola pre rôzne kmene indiánov dôležitou súčasťou každodennej stravy. Jej pukanie nad ohňom pôsobilo tak magicky, že indiáni popcornom uctievali svojich bohov. Prečo popcorn puká,indiáni zrejme netušili.

Prečo popcorn puká: Puká vďaka vode a škrobu vo vnútri každého zrniečka. Keď sa zrnko zahreje, mení sa voda vo vnútri na vodnú paru a zväčší sa objem škrobu, ktorý obklopuje vodné jadro. Nafúknutý škrob tlačí na pevnú šupku zrniečka, až ju nakoniec prerazí a vypukne von.

Ako to pokračovalo dodnes: Prví prisťahovalci sa naučili pestovať kukuricu a napukať popcorn práve od indiánov. Európa objavila popcorn spolu s Amerikou. Na Slovensku prežíval popcorn svoj veľky boom až v 90tych rokoch. Od tej doby sa už bez popcornu nedá predstaviť žiadne multikino, jarmok alebo oslava a stále častejšie sa s ním stretávame ako plnohodnotnou potravinou či súčasťou zdravej výživy.

Vyrábame: Naša firma ponúka bohatú paletu druhov a príchutí popcornu.

Prírodné čiže bez príchuti - sú najzdravšie

Slané - vynikajúca pochúťka k vínku a televízoru

Sladké, Ovocné, Čokoládové - zábava a maškrta pre deti

Liečebný efekt: Pukancová kukurica normalizuje činnosť celého zažívacieho traktu a čistí sliznice. Tým odstraňuje mnoho zdravotných problémov ako napríklad návykové zápchy, ekzémy, pálenie záhy a podobne. Každé zrnko popcornu je z troch štvrtín tvorené uhľohydrátmi (škrob) a jednej štvrtiny selénu, bielkovín, vláknin, minerálov, tukov a vody. Jedná sa o základné živiny potrebné pre zdravé fungovanie ľudského organizmu.

Upozornenie: Popcorn nie je vhodný pre malé deti, u ktorých hrozí nebezpečenstvo vdýchnutia!