Popcorn 1

 


Popcorn 2

 

 Popcorn 3

 

Popcorn 4POPCORN

celozrnní pochoutka, která nasytí a pobaví

Historie: Popcorn je starý víc než 5000 let a pochází z Ameriky. Pražená kukuřice byla pro různé kmeny indiánů důležitou součástí každodenní stravy. Její pražení nad ohněm působilo tak magicky, že indiáni popcornem uctívali své bohy. Ale proč kukuřice v teple puká, indiáni zřejmě ani netušili.

Pukání: Kukuřice puká díky vodě a škrobu - látkám obsaženým uvnitř každého zrníčka. Když se zrnko v teple zahřeje, změní se voda v jeho jádru na vodní páru a zvětší se objem škrobu, který jádro obklopuje. Škrob díky tomu tlačí na pevnou slupku zrníčka, až ji nakonec prorazí a vypukne ven.

Jak to pokračuje po současnost: První přistěhovalci se naučili pěstovat kukuřici a pražit ji právě od indiánů. Evropa objevila popcorn společně s Amerikou. V Čechách prožívala pražená kukužice - popcorn svůj velký boom už v 90. letech. Od té doby je popcorn úzce spojen s multikiny, poutěmi, oslavami a pod. Stále častěji se s popcornem setkáváme jako s plnohodnotnou potravinou a jako se součástí zdravé výživy.

Výroba: Naše firma nabízí bohatou paletu druhů a příchutí popcornu.

Přírodní čili bez příchuti – jsou nejzdravější

Slané - vynikající pochoutka k vínu a televizi

Sladké, ovocné, čokoládové - zábava a pamlsek pro děti

Léčebný efekt: Pražená kukuřice normalizuje činnost celého zažívacího traktu a čistí sliznice. Tím odstraňuje mnoho zdravotních problémů. Jako například návykové zácpy, ekzémy, pálení žáhy a pod.
Každé zrnko popcornu je tvořené ze tří čtvrtin uhlohydrátů (škrob) a jedné čtvrtiny selenu, bílkovin, vláknin, minerálů, tuků a vody. Jedná se o základní živiny potřebné pro zdravé fungování lidského organizmu.

Upozornění: Popcorn není vhodný pro malé děti, u nichž hrozí nebezpečí vdechnutí!